Arc take down cu lame samik polaris

In jos

Arc take down cu lame samik polaris

Mesaj Scris de Traian la data de Sam Feb 25, 2012 9:47 am

A fost primul meu arc .Cand l am luat , nu concepea ca sa dau mai mult de 200 lei, asa ca am hotarat sa mi cumpar doar o pereche de lame de arc take down. la banii acestia am reusit sa mi cumpar o pereche de coreene , Samik Poalaris de 40 # ( livre). Crosa arcului am confectionat o singur din lemn laminat de cires. Nu a iesit cum trebuie pentru ca eu inca nu vazusem pe viu nici o crosa . Am studiat crosele de pe net si am construit si eu una ,in timp ce asteptam sa soseasca lamele:
Traian
Admin

Data de inscriere : 23/02/2012
Varsta : 39
Localizare : Bistrita

http://arcasi-arcuri-sageti.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: Arc take down cu lame samik polaris

Mesaj Scris de Traian la data de Sam Feb 25, 2012 10:00 am

In cele din urma, am reusit sa fac un arc un pic mai scurt decat ar fi fost el , daca il cumparam complet , cu crosa originala. Am tras cu el cam o luna jumatate si am fost foarte multumit de cum mergea. Mai tarziu , cand am vazut la lucru si alte arcuri din aceeasi categorie, am realizat ca arcul facut ( pe jumatate) de mine, le facea fata cu brio .Totusi...., pretul lui estemult sub a celorlalte.

ca primul meu arc , mi a fost atat de drag, incat la un moment dat l am si decorat Laughing
Traian
Admin

Data de inscriere : 23/02/2012
Varsta : 39
Localizare : Bistrita

http://arcasi-arcuri-sageti.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de cipri la data de Mar Feb 28, 2012 8:24 am

Super! Felicitari

cipri

Data de inscriere : 28/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de bobo70 la data de Mar Feb 28, 2012 9:05 am

Cred ca nu este rau pentru inceput. Totusi o sa incerc unul de corn, daca am noroc si gasesc ceea ce-mi trebuie. Sper sa nu-l stric... Very Happy O sa cer lamuriri suplimentare pe aici.

bobo70

Data de inscriere : 28/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum